Postimees Sport KV I etapp, Aravetel

Laupäeval Aravete kardirajal sõidetud Postimees Sport karikasarja avavõistlust vürtsitasid ootamatud vihmahood, mis tekitasid ootamatuid stsenaariume peaaegu igasse võistlusklassi. Mõnes neist selgus võitja alles viimasel ringil.
Kiireimas klassis OK võidutses oodatult Robin Särg (Gear Racing). Mitmendat aastat klassis OK võistleva Särje jaoks ei tulnud aga võit niisama kergelt. Ajasõidu parimaks osutus Carmen Kraav (AIX Racing Team) ning kuigi esimese eelsõidu Särg tema ees võitis, tuli tal teine neist pooleli jätta. See aga ei teinud väljavaateid finaaliks sugugi heaks, sest otsustava sõidu stardijärjestus pannakse paika eelsõitude koondtulemusena.�
Teise eelsõidu võit kuulus klassi debütandile Mia-Mariette Pankratovile (AIX Racing Team), kes suutis ägedas heitluses oma positsiooni tiimikaaslase Kraavi vastu kaitsta. Kiirete tüdrukute võitlust vaatas õige lähedalt pealt Richard Viigisalu (KH Racing), kelle jaoks kolimine kiirele OK kardile on hooaja algust silmas pidades samuti hästi õnnestunud.��Eelsõitude tulemina kuulus finaali parim stardikoht seega hoopis Pankratovile ning ehkki Viigisalu lähtus alles neljandast stardiruudust, tõusis ta vaimustavate manöövritega juva finaali avaringil esimeseks. Kannul jälitamas Särg, kes oli kerges vihmasajus toimunud võidusõidus ilmselt otsustanud oma vihmarehve esialgu pisut enam säästa. Umbes poole võistlusmaal jõudis ta aga järgi, möödus ja edasine oli juba puhas vormistamise küsimus. Kolmanda koha võitles endale välja Kraav.
Võistlust oli kohapeal jälgimas omaaegne maailma tipptasemel kardisõitja Marko Asmer. Kellel ta Eesti kardisportlastest silma peal hoiab?
“Markus Kajaku tegemistel Euroopa meistrivõistlustel hoian silma peal, kuid loomulikult jälgin ka koduseid võistlusi. Kiireid kardipoisse ja -tüdrukuid on siin üksjagu,” ütles Asmer kohaliku taseme kohta.
OK
1. Robin Särg
2. Richard Viigisalu +6,560
3. Carmen Kraav +16,175
Artikkel: Eesti Kardiliit
https://www.facebook.com/kardiliit