Olerex EMV 5 etapp Langel tõi taas poodiumi

Olerex EMV 5 etapp Langel tõi taas poodiumi

Klassi OK-Junior ajasõitude kiireim oli Damir Mingazov (AIX Racing Team). Üks neljast soosikust meistritiitlile edestas põhirivaale Mark Dubnitskit (DHR Estonia), Iivari Tuomilehtot (JTL Racing Team) ja Mia-Mariette Pankratovit (AIX Racing Team) tubli ülekaaluga, tänu millele oli võistlus saanud tema jaoks suurepärase alguse.
Esimest eelsõitu asus ta juhtima, tihedalt kannul punktitabeli liider Dubnitski. Viimane proovis korduvalt mööduda, kuniks läks veidi liiga uljale manöövrile, puksides sellega rajalt Mingazovi ja teenides ise ära 10-sekundilise ajakaristuse. Eelsõidu võit kuulus sellega Tuomilehtole.
Teises eelsõidus Dubnitski eksimusi lubada ei saanud, sest kahe eelsõidu tulemusena selgub stardikoht otsustavasse finaalsõitu. Selle ta ka võitis, päästes sellega nõnda endale Tuomilehto järel teise stardikoha finaali.
Finaalis pühkis Dubnitski aga teistel eest ning konkurendid nägid teda uuesti alles poodiumil. Tuomilehto, Pankratov ja Mingazov pidasid omavahel aga maha tõsise heitluse järele jäänud poodiumikohtadele. Kõige õnnetumalt läks teisena üle finišijoone tulnud Mingazovil, kelle kardi esinina nõuetele mittevastavus lisas tema lõpuajale 3 trahvisekundit, kukutades ta nõnda neljandaks. Kaotatud punktid võivad saada aga otsustavaks juba järgmisel etapil, mil selgub lõplik hooaja üldarvestus.
Teise järjestikkuse etapivõiduga suurendas Dubnitski konkurentide ees oma edu punktitabelis. Teiseks tõusis nüüd Tuomilehto ja kolmandaks langes Mingazov
” Kuigi
TULEMUSED
1. Mark Dubnitski
2. Iivari Tuomilehto +3,555
3. Mia-Mariette Pankratov +4,437